wtorek, 21 lutego 2012

Historia Szczepu


26 Szczep Harcerski „Agricola” powstał 13.11.2009 roku. Połączyła nas prawdziwa harcerska przygoda oraz chęć wspólnego rozwoju oraz zdobywania wiedzy. Nasz szczep jest szczególnie ukierunkowany na służbę Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim. Przyrzecznie harcerskie zajmuje w naszym życiu ważne miejsce, dlatego staramy się je jak najlepiej wypełniać. Zawsze można nas zobaczyć przy organizacji licznych świąt patriotycznych oraz kościelnych, a także przy akacjach społeczno-kulturowych, które staramy się swoją obecnością wspomóc. Bardzo aktywnie działamy na rzecz naszej społeczności. Podejmujemy się licznych działań, które pozwalają nam przeżyć wspólnie wspaniałe chwile, a także dają nam możliwość rozwoju.
Naszą tradycją szczepową stał się Turniej Świętego Jerzego obchodzony w kwietniu, podczas którego zastępy współzawodniczą o miecz św. Jerzego. Jest to moment, kiedy każdy harcerz może wraz ze swoim zastępem sprawdzić swoją wiedzę o ZHP, a także wykazać się różnymi harcerskimi technikami.
26 Szczep Agricola to wspólnota, która każdego dnia wyczekuje nowych przygód, stawia przed sobą wyzwania, które pragnie zdobyć i pokonać. To wspólnota, która z radością patrzy w przyszłość dążąc do przeżycia niezapomnianych chwil i własnego rozwoju.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza