czwartek, 19 kwietnia 2012

Turniej Św. Jerzego


Św. Jerzy od wielu, lat jest patronem harcerzy i skautów z całego świata. Wiąże się z nim niesamowita historia, w której to pokonuje smoka ratując księżniczkę. Właśnie na cześć tego bohaterskiego czynu 26 Szczep harcerski „Agricola” corocznie organizuje turniej zastępów, gdzie harcerze w zależności od tematu mogą wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą.


Dnia 13-14 kwietnia 2012r. w Czeszowie odbył się kolejny turniej a tematem przewodnim były „Szare Szeregi”. Biwak rozpoczął się tradycyjnie Mszą św. zaraz po której wszyscy udali się na miejsce biwaku.

 Turniej rozpoczął się uroczystym apelem. 4 DH „Leśni Zdobywcy” zyskały dwie nowe zastępowe Patrycję Szelewę oraz Julię Balaszczuk. W tym roku udział brało siedem Zastępów: „Niedźwiedzie” „Kwiaty Polne”, „Azymut”, „Muchomory”, „Różowe Pantery”, „Wrzeszczące wiewióry” oraz „Stumilowy Las”. Był to lepszy bilans niż rok temu, ponieważ w ubiegłorocznym turnieju udział brało pięć zastępów. Pierwszymi punktowanymi zadaniami przedrajdowymi było przygotowanie kartki historycznej, w której miały się znajdować zaszyfrowane informacje o Szkle Podchorążych Rezerwy Piechoty Agricola oraz pieczątki zastępu. 


Kolejny punktowanym zadaniem była gra nocna. Zadania były zróżnicowane, sprawdzano techniki harcerskie, zgranie zastępu oraz naszą wiedzę. Grę podsumowaliśmy Kominkiem na Stanicy 26 Szczepu „Agricola”. 


Kolejny dzień zaczął się od alarmu bojowego sprawdzającego gotowość harcerzy do działań. Po śniadaniu odbyły się zajęcia blokowe przygotowane przez Radę Szczepu. Biwak zakończył się uroczystym apelem podczas, którego wręczone zostały nagrody. Wszyscy czekali zniecierpliwieni na ogłoszenie wyników. I stało się, nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Zaczynając od dyplomów i nagród za udział komendant biwaku Dawid Stec zmierzał ku zwycięzcy. Zostały tylko trzy zastępy, Miejsce trzecie zajęły „Kwiaty Polne”(12DH Leśne Szeregi im. Jana Bytnara). Wtedy nadszedł decydujący moment, miejsce drugie zajmuje zastęp „Azymut”(222DH Wypłosze), pierwsze miejsce przypadło obrońcą tytułu najlepszego zastępu mianowicie zastępowi „Niedźwiedzi” (12DH Leśne Szeregi im. Jana Bytnara)!
Zwycięzcy zostali pasowani Mieczem św. Jerzego, po czym miecz trafił z powrotem w ręce zastępu, poza tym otrzymali symboliczne liście dębu. W ten sposób zakończono biwak, wszyscy rozeszli się jeszcze bardziej zmotywowani do walki o kolejny tytuł...

Patryk Wachowiak

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza