środa, 9 stycznia 2013


BŚP I PASTERKA

W dniu 17.12.2012 w naszych hufcu zostało zorganizowane uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w Koczurkach, które zostało zorganizowane przez Komendę Hufca Powiatu Trzebnickiego, 26 Szczep Agicola, a przede wszystkim przez 222 WDH Wypłosze i drużynową druhnę sam. Alicję Szczepanik.
Msza św. w Koczurkach rozpoczęła się o godz. 18.30, w której uczestniczyły wszystkie delegacje ze szczepów z naszego hufca i drużyn. Przy zgaszonym świetle oraz przy pięknym komentarzu, zostało uroczyście wprowadzone Betlejemskie Światełko. Następnie ksiądz proboszcz poprowadził Mszę św. z bardzo poruszającym kazaniem. Zaangażowanie harcerzy w przygotowanie Mszy sprawiło, że była to bardzo wyjątkowa chwila. Po Mszy św. delegacje odebrały światełko roznosząc je do swoich miejscowości. Dziękujemy druhnie Ali i druhowi Grzegorzowi, a także wszystkich harcerzom zaangażowanym w uroczystość -głównie 222 WDH Wypłosze, za tak piękne przekazanie Światełka.

Po uroczystym przekazaniu BŚP w Koczurkach drużyny z naszego szczepu zaniosły światło do swoich miejscowości. 22. 12.2012 światełko zostało przekazane w Czeszowie, za które odpowiadała druhna Agnieszka Kaleńczuk z 8 DW Armagedon przy pomocy swojej drużyny oraz 12 DH Leśne Szeregi, a 222 WDH Wypłosze światełko wśród swoich mieszkańców przekazała w dniu wigilii.


Harcerze również na Mszy św. pasterskiej w dniu Bożego Narodzenia wnieśli uroczyście BŚP do swoich Kościołów: 222 WDH Wypłosze w Koczurkach i Koniowie oraz 12 DH Leśne Szeregi, 8 DW Armagedon oraz 6 GZ Przyjaciele Stumilowego Lasu w Czeszowie.


    

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza