środa, 26 czerwca 2013

Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy


Dnia 15.06.2013 roku odbył się na terenie gminy Zawonia, Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy pod patronatem wójta Gminy Zawonia Roberta Borczyka. Był on realizowany w ramach projektu profilaktycznego Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień „Rowerem bezpiecznie do celu”. Miał on na celu kształtowanie postaw bezpieczeństwa na drogach i zapoznania się z przyczynami wypadków, których najczęstszym źródłem są różne używki (alkohol, narkotyki) oraz przedstawienie uczestnikom zasad kultury jazdy jako czynnika wpływającego na bezpieczeństwo.
Trasa rajdu  zaczynała i kończyła się w Zawoni. Została ona przygotowana przez  Harcerzy z 26 szczepu Agricola podczas, której uczestnicy musieli wykonywać różne zadania związane ze szkodliwością alkoholu na drogach, ukazując przy tym wiele negatywnych skutków. Uczestnicy z zaangażowaniem brali udział w przygotowanych zadaniach. W Czeszowie na placu zabaw odbył się postój połączony z grillowaniem i wieloma zabawami dla dzieci.
Wszyscy rowerzyści stwierdzili na koniec że impreza była świetnie przygotowana i w sposób bardzo aktywny oraz miły spędzili czas wolny.


Agnieszka Kaleńczuk           
                                                                                                                                                      


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza