sobota, 22 grudnia 2012

Wigilia


WIGILIA
W dniu 14.12.2012 r. odbyła się po raz czwarty nasza szczepowa wigilia. Uroczystość rozpoczęła się od apelu, podczas którego komendantka mianowała na swojego zastępcę druha pwd. Grzegorza Szczepanika. Gratulujemy druhowi i cieszymy się, że to druh objął tę funkcję. Druhna Agnieszka Kaleńczuk została mianowana na przewodniczącą Kapituły Stopni Harcerskich, a druhna Weronika Mazur i Ola Stelmach otrzymały wreszcie granatowy suwak. Również druhna Agnieszka i druh Marcin Furyk zamknęli najwyższe stopnie starszo-harcerskie. Gratulujemy.
Po apelu nadszedł czas na uroczystą kolację. Najpierw modlitwa, dzielenie się opłatkiem, jedzenie, a potem odwiedził nas święty Mikołaj, który przyniósł nam prezenty. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z podarunków pomimo tego, że Mikołaj miał dla nas niełatwe zadania. Dla niektórych harcerzy z 222 WDH Wypłosze Mikołaj przyniósł mundury i bez wątpienia była to niezapomniana chwila. Po wspólnych chwilach spędzonych z Mikołajem udaliśmy się na uroczysty kominek aby wspólnie kolędować. Udało się nam nawet stworzyć własną wersję kolęd, co wywołało wśród nas wiele radości. Po kominku podzieliliśmy się na zastępy. Każdy zastęp miał przygotować trzy ozdoby choinkowe, aby ubrać naszą choinkę. Wszystkie prace były piękne, a nasza choinka wyglądała wspaniale. Po konkurencjach nadszedł czas na zakończenie. Zebraliśmy się w bratnim kręgu, aby puścić iskierkę i udaliśmy się do  domu.
Wigilia była dla nas czasem wspólnego spotkania i radości. Czekamy na następną, która będzie już za rok JBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza