piątek, 29 marca 2013

43 OGÓLNOPOLSKI RAJD ARSENAŁ


                22-24.03.2013r. odbył się już 43 Rajd Arsenał w którym 8 DW Armagedon wzięła udział w składzie: Daria, Marcin, Ala, Patrycja, Andżelika, Dawid. Tegoroczny rajd odbył się w całkiem innej aranżacji niż zeszłoroczny. Tematem było Prawo i Prawość.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Warszawy mieliśmy dużo czasu wolnego. I postanowiliśmy za namową Dawida odwiedzić muzeum aut z PRL-u oddalonego 30 km od Warszawy. Dawid był zachwycony. Po długiej podróży z Otrębusów udaliśmy się do miejsca wiecznego szczęścia kobiet- Galerii Mokotów.


O godzinie 18:00 udaliśmy się na zajęcia z MasterChefa. Zostaliśmy podzielenie na grupy i tworzyliśmy potrawy, które były oceniane przez jury. Daria zdobyła nagrodę za pyszny koktajl. Pełni wrażeń i oczekując z niecierpliwością kolejnego dnia, udaliśmy się spać.

                 W sobotę odbyła się gra po Warszawie. Tradycje trzeba podtrzymać więc spóźniliśmy się na 1 punkt gry. Na kolejny punkt dotarliśmy bez problemów. W GK spotkaliśmy się z członkiem Szarych Szeregów. Jesteśmy zachwyceni że mieliśmy okazję porozmawiać z osoba, która to naprawdę przeżyła.
                Następnie udaliśmy się na konferencję na temat moralności. Była ona bardzo burzliwa i zdecydowanie za krótka. Nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich argumentów. Spacerując po Warszawskich Łazienkach Daria karmiła z ręki wiewiórkę.

Kolejny punkt odbył się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie wcieliliśmy się w rolę biznesmenów i musieliśmy inwestować swoje pieniądze.


5 punkt odbył się na dworze, pod pałacem kultury. Wszyscy wspólnie zatańczyliśmy Harlem-shake, następnie ułożyliśmy wyraz Prawo. Uważamy że była to świetna inicjatywa, aby pokazać, ze nie wstydzimy się mieć swoje prawa i być harcerzem.
                Zmęczeni, zmarznięci dotarliśmy na kolejne miejsce naszego noclegu. Panowały tam klimaty kasyna – HARC VEGAS. Do szkoły weszliśmy po czerwonym dywanie. Było tam wiele atrakcji przygotowanych w tematyce kasyna.
                W niedzielę udaliśmy się na Mszę Św., następnie defiladą przed Grób Nieznanego Żołnierza gdzie odbyła się uroczysta zmiana warty i uroczystości upamiętniające Akcję pod Arsenałem.
                Rajd Arsenał był dla nas niesamowitym przeżyciem. Cieszymy się, ze mogliśmy zwiedzić tyle ciekawych miejsc, spotkać „starych” znajomych czy zawrzeć nowe znajomości. A co najważniejsze że mogliśmy przeżyć ze sobą mnóstwo czasu.
                Za rok również jedziemy !!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza