niedziela, 18 listopada 2012

VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

W sobotę 17 listopada 2012 odbył się VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Obornikach Śląskich. W tym roku zuchy, harcerze i wędrownicy zmagali się z utworami ludowymi. W festiwalu oczywiście udział wzięli harcerze z 26 Szczepu Agricola. Występy drużyn, solistów i duetów sprawiły, że bawiliśmy się świetnie a w dodatku zgarnęliśmy dość pokaźną pulę nagród. Warto wspomnieć, że festiwal rozpoczął się wręczeniem przez Komendanta Hufca na ręce naszej Szczepowej Brązowej Odznaki Kadry Kształcącej, gratulujemy sukcesu, czekamy na srebrną.
Sukces zapoczątkowały zuchy, 6 GZ "Przyjaciele Stumilowego Lasu" które za wykonanie piosenki Zuchowa Gromada zajęły 3 miejsce w kategorii gromad zuchowych. Z naszych szczepowych drużyn wyróżnienie w kategorii harcerze starci i wędrownicy otrzymała 8 DW "Armagedon", która uraczyła jury - w którym zasiadła nasza komendantka phm. Paulina Muszyńska, wykonaniem piosenki "Hej bystra woda". Wspomnieć warto również o 12 DH "Leśne Szeregi", która wykonała piosenkę "Zielona Lipka" oraz o 222 WDH "Wypłosze" wykonującej utwór "Biec pod słońce".
Przyszedł czas na naszych solistów i nasze duety. Pierwszym miejscem w kategorii zuch i harcerz młodszy pochwalić się może Julita Pełka z 6 GZ "Przyjaciele Stumilowego Lasu". W tej samej kategorii III miejsce zajął duet Kinga Etfer i Patrycja Wachowiak. Należy wspomnieć również o II miejscu w kategorii harcerze starsi i wędrownicy dla Kacpra Forysia, który wykonał utwór Archanioły Śląskiej Ziemi".
VI Hufcowy Festiwal uważamy więc za udany, cieszymy się, że możemy brać udział w takich przedsięwzięciach bo jest to okazja do naprawdę dobrej zabawy.

222 WDH Wypłosze


12 DH Leśne Szeregi
8 DW Armagedon

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza